هپاتیت C، بیماری است که  کبد، از بزرگترین و مهمترین غدد داخلی بدن انسان را درگیر و وظایف مهم آن شامل دفع سموم، ساخت پروتئین های حیاتی، تنظیم مصرف قند خون ، سوخت و ساز چربی ها و  ساخت برخی هورمونهای ضروری را مختل می کند.

درمان بیماری هپاتیت C در سالهای گذشته با دشواریهای بسیار فراوان مالی و غیرمالی مواجه بود. به دنبال مطالعات بالینی آزمایشگاهی پژوهشگران پژوهشکده گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران در مدت سه سال ، داروي ترکیبی بسيار موثري عليه هپاتيت C در ایران تولید شد و با نام تجاري Sovodak به بازار دارويي عرضه شد و امیدی در درمان قطعی ، کوتاه مدت و بسیار کم هزینه تر این بیماری ایجاد کرد

داروي سووداک که ترکیبی از سوفوسبوویر و داکلاتوسویر است در مدت کمتر از سه ماه با روزانه يک عدد قرص، بيماري هپاتيت C را در بيش از 98 درصد بيماران درمان می کند.

 

مزایای استفاده از داروی سووداک:

 

عدم استفاده همزمان از داروي تزريقي اينترفرون

موثر بودن روي تمام ژنوتيپ هاي ويروس هپاتيت C

موثر بودن روي موارد پيشرفته (سيروز) يا بيماراني که به داروهاي ديگر پاسخ نداده اند

عدم عوارض دارويي قابل توجه

در حال حاضر ، داروي  Sovodak وارد فارماکوپه دارويي ايران شده و پروانه توليد اين دارو توسط شرکت دانش بنيان « فن آوران روژان محقق دارو»  اخذ شده است.

این دارو تا کنون هزاران بيمار مبتلا به هپاتيت C را با هزینه 2 میلیون تومان برای دوره کامل بهبودی طی سه  ماه ، درمان سریع و قطعی کرده  است.

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی