تازه ترین نتایج مطالعه بار بیماری سرطان در جهان نشان می دهد بیش از 44 درصد مرگ و میرهای ناشی از این بیماری به علت عوامل خطر متابولیک، محیطی، شغلی و رفتاری است که مصرف سیگار، الکل و شاخص توده بدنی بالا در راس این عوامل خطر سرطانها قرار دارند.
ژن ها تقریباً در تمام زمینه های سلامتی ما نقش دارند. هر ژن مانند یک دستورالعمل به بدن می گوید چگونه عمل کرده، رشد کند و سالم بماند. در بدن هر یک از ما ، 20000 ژن وجود دارد و بسیاری از شرایط سلامتی تحت تاثیر پیوندهای ژنتیکی قرار دارند.
  • موضوع : اخبار
فراخوان مرحله دوم اولویت های پژوهشی پژوهشکده بیماری های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1401 منتشر شد.
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد مصرف ویتامین E و مکمل بتاکاروتن نه تنها هیچ تاثیری در کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سرطان ندارد بلکه حتی می تواند زیانبار باشد.
کارگاه پیشرفته اخلاق در انتشار آثار علمی در پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد
  • موضوع : اخبار
مطالعه ملی جدید محققان علوم پزشکی ایران نشان می دهد اجرای دستورالعمل جدید تعیین فشار خون بالا موجب کاهش بار سنگین این بیماری برای نظام سلامت خواهد شد.
نتایج یک مطالعه در کشور، حاکی از شیوع 9 درصدی کم خونی در بین جمعیت بزرگسال (افراد 35 سال و بالاتر) است و استان هرمزگان در صدر «شیوع کم خونی » قرار دارد.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پژوهشکده بیماری های گوارش و کبد و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران بازدید کرد.
  • موضوع : اخبار